OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Nasza Dyskobolia wraca do treningów

dyskobolia_trening

foto: Remigiusz Stopa / Lightmoon – Agencja Reklamowa

Chociaż start rozgrywek ligowych zaplanowany jest w marcu, to już w najbliższym tygodniu wszystkie zespoły Naszej Dyskobolii wrócą do treningów. Wiosna 2022 będzie niewątpliwie dla wszystkich drużyn bardzo ciekawa i wymagająca. Juniorzy młodsi będą walczyć o to aby w kolejnym sezonie reprezentować klub na szczeblu wojewódzkim. Juniorzy starsi będą przygotowywać się do wejścia w seniorską piłkę. Natomiast seniorzy będą chcieli potrzymać a nawet poprawić dobrą dyspozycję w rozgrywkach V ligi. O to, jak będą przebiegać przygotowania do rundy wiosennej zapytałem trenera Radka Nolkę:

 

Kiedy dokładnie piłkarze naszych zespołów wrócą do treningów?

 

Zarówno seniorzy jak i oba zespoły juniorskie wracają do treningów już od najbliższego poniedziałku 10 stycznia.

 

Ile treningów tygodniowo będą odbywać poszczególne drużyny?

 

Zaplanowane jest od 3 do nawet 5 jednostek treningowych w zależności od mikrocyklu.

 

Z kim i kiedy zaplanowane są sparingi w okresie przygotowawczym?

 

Zespół seniorów gra sparingi zgodnie z poniższym planem:

 

29.01 Grom Wolsztyn

05.02 NKS Niepruszewo

12.02 Korona Bukowiec

19.02 Pogoń Świebodzin

26.02 Warta Międzychód

05.03 Obra Zbąszyń

 

Juniorzy młodsi rozegrają 4-5 meczów kontrolnych. Tu przeciwnicy są do ustalenia. Z kolei juniorzy starsi gry kontrolne rozegrają głównie z drużynami seniorskimi z A i B klasy.

 

Najwięcej zmian w tym toku czeka zespół juniorów starszych. W następnym sezonie mają zostać zgłoszeni do B klasy i występować tam jako drużyna rezerw. Jak będzie wyglądała wiosna w zespołach juniorskich?

 

Tak juniorzy młodsi jaki i starsi będą normalnie grali w lidze. Ponieważ od następnego sezonu planujemy utworzyć drużynę rezerw i zgłosić ją do rozgrywek B klasy, to dla juniorów starszych najbliższe pół roku będzie naturalnym przygotowaniem do gry w zespole seniorów. Czy będzie to zespół rezerw czy pierwszy zespół to będzie zależało od ich dyspozycji.

 

 

W połowie grudnia WZPN opublikował na swojej stronie harmonogram rundy wiosennej dla  rozgrywek seniorskich. Zgodnie z nim piłkarze V ligi zainaugurują rozgrywki 19 marca a terminarz Naszej Dyskobolii będzie wyglądał następująco:

 

Baraże o awans do IV zostaną rozegrane w środę 29 czerwca (półfinały), finał natomiast został zaplanowany na weekend 02-03 lipca.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest