OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Młodzi Dyskobole – waleczni i skuteczni!

Dyskobolia junirzy

Od początku obecnego sezonu z równym zainteresowaniem co seniorów Naszej Dyskobolii obserwujemy też poczynania dwóch naszych zespołów młodzieżowych. Bardzo nas cieszy ich wysoka forma i umiejętności ponieważ pracę z młodzieżą traktujemy jak inwestycje w przyszłość klubu. Wierzymy, że z upływem lat ci zawodnicy będą ważnymi ogniwami pierwszego zespołu. Dlatego dziś proponujemy Wam krótki przegląd dotychczasowych wyników naszych młodzieżowców.

Juniorzy młodsi

Zespół pod wodzą trenera Michała Zajączkowskiego od początku sezonu narzucił swoim rywalom bardzo ostre tempo, wygrywając wszystkie dotychczasowe spotkania. W zeszłym tygodniu z uwagi na wycofanie się z rozgrywek zespołu Rokity Rokietnica juniorzy pauzowali ale już w najbliższą sobotę powracają do rozgrywek – o godzinie 15:30 na stadionie w Grodzisku podejmują Tarnovię Tarnowo Podgórne. Trener Michał Zajączkowski zapowiadał w przedsezonowym wywiadzie:

„Jako drużyna chcemy wygrywać w lidze jak najwięcej meczów i pokazać efekty ciężkiej pracy, wykonanej podczas tego okresu przygotowawczego. Ostatecznie mamy nadzieję, że przełoży się to na zajęcie miejsca jeszcze lepszego niż w poprzedniej rundzie, a co za tym idzie pozwoli chłopakom na wiosnę pokazać się na boiskach ligi wojewódzkiej.”

I jak widać wraz ze swoimi  zawodnikami słowa dotrzymuje, wygrywając kolejno z:

3:1 z Canarinhos Skórzewo bramki: Eryk Poniży, Oliwier Piwowar, Krystian Klapa

6:0 z Gromem Plewiska bramki: Krystian Klapa, Oliwier Piwowar, Łukasz Chwalisz, Bartosz Iwaszkiewicz, Eryk Poniży, Bartosz Piosik

4:1 z GES Poznań II bramki: Krystian Klapa, Oliwier Piwowar, Eryk Poniży, Bartosz Piosik

9:1 z Patrią Buk bramki:4x Eryk Poniży, 3x Krystian Kaczmarek, Bartosz Iwaszkiewicz, Jakub Walczak

Klasyfikacja strzelców po czterech rozegranych spotkaniach wygląda następująco:

Trampkarze

Zespół w tej kategorii wiekowej to nowość w Akademii Naszej Dyskobolii. Cieszymy się, że udało się utworzyć drużynę trampkarzy i liczymy, że grający w nim obecnie chłopcy przejdą przez wszystkie etapy juniorskiej piłki i za kilka lat będą stanowili o sile pierwszego zespołu. Drużyna prowadzona przez trenera Macieja Grześkowiaka w pierwszym ligowym spotkaniu przegrała  ze Stellą Luboń ale już kolejne dwa wygrała bardzo wysoko. Po meczu z Obrą Zbąszyń, który nasi najmłodsi Dyskobole wygrali 11:2 trener Maciej Grześkowiak powiedział:

„Bardzo się cieszę, że na listę strzelców wpisało się aż sześciu zawodników. Mecz ten pokazał, że najlepsze efekty przynosi dobra i zespołowa gra. Nasi zawodnicy czynią stałe postępy, a zespół funkcjonuje z meczu na mecz coraz lepiej. Dobra organizacja gry w defensywie całego zespołu i kreatywność w ataku dała w tym meczu znakomite efekty. Gratuluje całej drużynie!”

Komplet wyników naszych trampkarzy:

Porażka 2:4 ze Stellą Luboń

2x Marcel Szeszuła

Wygrana 5:1 z Victorią Wysogotowo

2x Nikodem Przybysz, Marcel Szeszuła, Aleksander Narożny, Filip Kaźmierowski

Wygrana 11:2 z Obrą Zbąszyń

3x Marcel Szeszuła, Paweł Iwaszkiewicz, Mateusz Fórmaniak, Daniel Nowakowski, Wojciech Minge, Aleksander Narożny, Dawid Koźlarek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest