OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

List otwarty do Prezesa PZPN Pana Zbigniewa Bońka

NASZADYSKOBOLIA-SOKOLPNIEWY

Grodzisk Wlkp. 01.02.2021

Szanowny Pan Prezes PZPN Zbigniew Boniek,

 

W dniu 29 stycznia opublikował Pan na Twitterze wpis, w którym ogłosił Pan rozpoczęcie piłkarskiej wiosny i życzył Pan wszystkim powodzenia. Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że piłkarska wiosna dla naszego klubu jak również dla setek innych klubów z niższych lig, to na razie pasmo niepowodzeń, u podstaw których leżą niejasne przepisy zakazujące treningów i rozgrywania sparingów klubom amatorskim grającym poniżej III ligi. Istniejący chaos dodatkowo  powiększa brak informacji, kiedy i czy w ogóle rozpocznie się piłkarska wiosna w niższych ligach.

 

Przepisy pozwalają trenować, rozgrywać mecze i turnieje, także na halach, naszym synom i córkom oraz tak zwanym profesjonalistom i zakazują nam dokładnie tej samej działalności tylko  z uwagi na to, że piłkarze naszych klubów nie pobierają wynagrodzenia za grę, są więc z punktu widzenia prawa amatorami.

 

W myśl łacińskiej sentencji: „Hominum causa omne ius constitutum sit” (Wszelkie prawo powinno być stanowione ze względu na ludzi), niestety jesteśmy przekonani, że w zaistniałej sytuacji nikt nie myśli o dziesiątkach działaczy, którzy poświęcają czas i pracę dla swoich klubów, o setkach piłkarzy, którzy z dumą reprezentują barwy klubów ze swoich miejscowości oraz tysiącach kibiców, dla których kibicowanie swoim lokalnym klubom jest solą piłki nożnej.

 

Trwanie obecnej sytuacja doprowadzi w krótkim czasie do niepotrzebnych antagonizmów między klubami oraz na linii kluby – związek. Niepewna przyszłość może spowodować także bankructwa klubów, które będą miały problem z utrzymaniem relacji ze sponsorami czy z pozyskaniem dotacji publicznych, wobec braku informacji czy rozgrywki na wiosnę dojdą do skutku.

 

Dlatego apelujemy do Pana o podjęcie rozmów z władzami państwowymi, których rezultatem będzie jak najszybsze zniesienie zakazu treningów i rozgrywania sparingów dla klubów amatorskich.  Jednoczesne  chcielibyśmy aby PZPN wraz z wojewódzkimi związkami wypracował  mapę drogową rundy wiosennej określająca najważniejsze terminy. Uporządkowanie tego tematu jest dla nas priorytetem i pozwoli nam przygotować się do rundy wiosennej a co za tym idzie godnie reprezentować nasze kluby na boisku

 

Jesteśmy przekonani, że nasz apel znajdzie też poparcie wśród innych klubów z niższych lig nie tylko w Wielkopolsce ale i w całym kraju.

 

Z poważaniem!

 

Klub Sportowy Nasza Dyskobolia Grodzisk Wlkp.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest