OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Juniorzy młodsi z awansem!

ND B2

Kończy się piłkarska jesień w niższych ligach i zaczyna się czas podsumowań, tego, co przez ostatnie cztery miesiące działo się na boiskach. Wprawdzie Seniorzy Naszej Dyskobolii mają jeszcze do rozegrania jedno spotkanie, w najbliższy weekend, ale już jakiś czas temu swoje rozgrywki ligowe zakończyły drużyny juniorskie naszego klubu. Zatem podsumowanie rundy jesiennej rozpoczniemy właśnie od juniorów, a konkretnie od juniorów młodszych.

 

Nasza najmłodsza drużyna występowała jesienią w II lidze okręgowej B2 Junior Młodszy pod wodzą trenerów Michała Zajączkowskiego i Piotra Stasiłowicza. Bilans Naszej Dyskobolii to:

8 wygranych

1 walkower (z uwagi na wycofanie się UKS Śrem),

1 porażka

 

Dało to biało – zielonym 29 punktów przy świetnym bilansie bramkowy 47:8, pierwsze miejsce w tabeli oraz awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jest to rewelacyjny wynik, zważywszy na to, że to Akademia Naszej Dyskobolii rozpoczęła funkcjonowanie w lipcu tego roku. Tak więc w swoim debiutanckim sezonie młodzi Dyskobole od razu wywalczyli promocję do wyższej ligi.

 

W rozgrywkach ligowych w barwach Naszej Dyskoboli wystąpiło 19 graczy. Niekwestionowanym liderem jest tutaj bramkarz Wojciech Grzanowski, który zagrał we wszystkich 9 spotkaniach w pełnym wymiarze 90 minut co daje 810 minut spędzonych na boisku. Kolejnych trzech zawodników Marcel Kaminiarz, Krystian Klapa oraz Kacper Janas przebywali na placu gry po 720 minut.

 

Biało – zieloni byli bardzo skuteczni w ofensywie, zdobywając w dziewięciu spotkaniach aż 47 bramek co daje średnią 5,22 bramki na mecz. Łącznie bramki dla biało – zielonych strzelało aż 12 zawodników a najwięcej trafień zanotowali:

 

Oliwier Piwowar 14

Eryk Poniży 13

Łukasz Chwalisz 4

 

Największą ilością goli w jednym spotkaniu ustrzelił Eryk Poniży, który w spotkaniu z UKS Śrem trafił do bramki rywali aż 5 razy. Jedną bramkę mniej w tym samym meczu zdobył  Oliwier Piwowar, który zaliczył 4 trafienia także w meczu z Patrią Buk. Obaj ci zawodnicy mają także na swoim koncie po jednym hattricku. Autorem trzeciego hattricka w tym sezonie był Bartosz Piosik. Pełną listę strzelców prezentujemy poniżej:

 

Serdecznie gratulujemy całej drużynie i trenerom awansu i dziękujemy za emocje, życząc już dziś powodzenia na wiosnę.

 

Naprzód Młoda Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest