OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Grom rozgromiony. Dyskobolia z rekordem

SONY DSC

Idealne warunki do gry mieli w sobotnie popołudnie zawodnicy Gromu i Dyskobolii aby zaprezentować swoje umiejętności. Z każdą minutą meczu okazywało się jednak, że tylko jedna drużyna posiada jakiekolwiek argumenty piłkarskie.

Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Michała Johna worek z bramkami rozwiązał już w drugiej minucie meczu wracający po kontuzji zawodnik i trener Dyskobolii, Tomasz Piątyszek. Idealnie odnalazł się w polu karnym i strzałem głową pokonał bramkarza. Dominacja tego dnia była jeszcze bardziej widoczna niż w poprzednich spotkaniach. Zawodnicy Dyskobolii konstruowali akcję na wszelakie sposoby wymieniając przy tym dużą liczbę podań, obnażając braki techniczne i szybkościowe rywali. W pierwszej połowie swoje trafienia dołożyli jeszcze dwukrotnie Wesoły, jedno Wasielewski oraz również dwa- Apolinarek. Na szczególne wyróżnienie zasługuje druga bramka Apolinarka – po dośrodkowaniu Johna (jakby inaczej) dołożył nogę trafiając idealnie w okienko bramki Gromu.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Dyskobolia w każdym elemencie była lepsza, a zawodnicy Gromu sprawiali wrażenie zrezygnowanych. Przejawy frustracji skutkowały kilkoma brutalnymi faulami oraz ciągłymi dyskusjami z arbitrem. Niestety – nie da się zagrozić bramce rywali nie przekraczając połowy boiska. Po zmianie stron zdobywanie punktów znów rozpoczął Piątyszek (również strzałem głową), swoje trafienie zaliczył Michał John, drugą bramkę w meczu dołożył Hubert Wasielewski, trzecią Apolinarek i po jednym golu dopisali sobie Mateusz Utracik oraz Krzysztof Dudek.

W ten sposób piłkarze z Grodziska ustanowili rekord strzelecki – 12 bramek w jednym meczu.

Wspomnieć należy również o fantastycznej inicjatywie bramkarza Dyskobolii – w sobotnim meczu Krzysztof Trzybiński wystąpił w bluzie bramkarskiej swojego ojca, który reprezentował barwy Dyskobolii w sezonie 1996/1997. Fantastyczna historia biało-zielonej rodziny.

Następny mecz Dyskobolia rozegra w środę 9 maja o godzinie 18 w Grodzisku. Przeciwnikiem będzie drużyna TS 05 Nowy Tomyśl.

[event_performance id=”371″ align=”none”]

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest