OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Grodziski charakter czyli z optymizmem w przyszłość

Grodziski charakter czyli z optymizmem w przyszłość

Komunikat Zarządu KS Nasza Dyskobolia Grodzisk Wlkp.

Szanowni Państwo,

W połowie stycznia przy okazji prośby jednego z Obywateli naszego miasta o dostęp do informacji publicznej, padła ze strony Prezesa KS Nasza Dyskobolia Pana Filipa Groszczyka obietnica, że w niedługim czasie przedstawimy Państwu strukturę wydatków Klubu. Dziś dotrzymujemy słowa.

Zdecydowaliśmy się na ten finansowy coming out nie tylko w związku ze złożoną wówczas obietnicą. Jak Państwo zapewne pamiętacie, nasza odpowiedź na wspomniane powyżej pismo została opublikowana na profilu należącym do wspomnianego już Obywatela Grodziska, by wkrótce zniknąć.

My prezentując te dane liczymy, że dotrą one do jak najszerszego grona odbiorców. Zależy nam na zbudowaniu wśród Kibiców, Sympatyków i mieszkańców Grodziska świadomości, ile kosztuje utrzymanie Klubu na poziomie V ligi. Liczymy, że przełoży się to na większe zrozumienie naszych działań. Jednocześnie chcemy w ten sposób pokazać wszystkim naszym obecnym i przyszłym Partnerom, że działamy  transparentnie i staramy się jak  najlepiej wykorzystać każdy rodzaj pomocy, jaki od nich otrzymujemy.

Pieniądze to oczywiście bardzo ważny temat ale nie powinny przysłonić innych równie ważnych informacji jakie zostały zawarte w tym komunikacie. W poniższym tekście znajdziecie też odpowiedzi na pytania:

– jak będzie wyglądała organizacja meczów z Górnikiem Konin i Drużyną Wiary Lecha Poznań?

– jakie będzie miejsce Naszej Dyskobolii na Stadionie, w związku z powstaniem w Grodzisku Akademii Warty Poznań?

– jak będzie przyszłość Akademii Naszej Dyskobolii w kontekście powstania Akademii Warty Poznań

– jaka jest nasza wizja przyszłości Naszej Dyskobolii?

Pierwszy kwartał roku jest dla naszego Klubu zawsze bardzo ciężkim i pracowitym okresem. W tym czasie tworzymy budżet Klubu na kolejny rok. Opracowanie budżetu na rok 2023 jest wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Wpływ na to ma obecna sytuacja gospodarcza, a przede wszystkim wysoka inflacja, prowadząca do bardzo dużych wzrostów cen. W związku z tym pierwszy raz w historii byliśmy zmuszeni poprosić naszych kontrahentów o wydłużenie terminu płatności, co w rezultacie sprawiło, że zobowiązania w kwocie 30.000PLN z roku 2022 zostały przesunięte na rok 2023.

Na obecnym etapie rozwoju KS Nasza Dyskobolia, aby spokojnie realizować założone cele, potrzebuje budżet w wysokości około 400.000PLN. Odpowiedź z czego wynika wspomniana kwota znajdziecie Państwo w poniżej prezentowanej tabeli. Przedstawia ona  strukturę wydatków KS Nasza Dysobolia w roku 2022:

Wśród części mieszkańców Grodziska panuje niczym nie poparte przekonanie o majętności Klubu. Jak sądzimy przyczyniły się do niego liczne akcje promujące naszych Partnerów, które są widoczne na naszym profilu na Facebooku. Jako Klub jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą formę wsparcia, którą otrzymujemy od naszych Partnerów. Biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą, doskonale zdajemy sobie sprawę, że utrzymanie wsparcia na tym samym poziomie co w ubiegłych latach, wiąże się z coraz większymi wysiłkiem, stąd tym bardziej doceniamy wszystkich, którzy wspierają  Klub i staramy się promować ich działalność z przeświadczeniem, że robimy to dla wspólnego dobra. Krótko mówiąc, nie jest tak, że każda promocja naszych Partnerów wiąże się z przelewem środków finansowych na konto Klubu.

Nikt z nas nie jest wstanie dokładnie przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja gospodarcza na koniec 2023 roku, jednak prognozy przedstawiane przez ekonomistów raczej nie napawają optymizmem. Dlatego też staramy się i będziemy się starać w przyszłości, aktywizować kibiców i sympatyków Klubu w akcje, których celem będzie wsparcie Naszej Dyskobolii. Liczymy na Państwa zrozumienie i zaangażowanie, gdyż każda najmniejsza nawet kwota jest dla nas istotna.

Nieustannie też prowadzimy działania mające na celu pozyskanie kolejnych Partnerów chcących wspierać Naszą Dyskobolię. Działania związane z utrzymaniem obecnych i pozyskaniem nowych Partnerów wspierających Klub, zdefiniowaliśmy jako kluczowe na ten rok.

Mając na uwadze powyżej przedstawione uwarunkowania już dziś chcemy poinformować o decyzji jakie podjęliśmy odnośnie dwóch meczów, które będą rozgrywane w rundzie wiosennej na naszym Stadionie i tak:


1) na mecz ligowy z Górnikiem Konin, który odbędzie się na głównej płycie Stadionu będą obowiązywały bilety w cenie:

10PLN, jeśli nie zostanie uznany jako spotkanie podwyższonego ryzyka i impreza masowa – w takiej sytuacji będziemy prawnie zobowiązani do ograniczenia ilości widzów, którzy na żywo obejrzą to spotkanie do 999 osób.

15PLN, jeśli zostanie uznany jako spotkanie podwyższonego ryzyka i impreza masowa,

 

2) na mecz ligowy z Drużyną Wiary Lecha, który odbędzie się na głównej płycie Stadionu, będą obowiązywały bilety w cenie 10PLN. Zakładamy, że z uwagi na duże zainteresowanie kibiców oraz fakt, że mecz rozgrywany będzie w weekend, na który zaplanowano również Grodziskie Piwobranie, mecz zostanie zakwalifikowany jako impreza masowa.

 

Zabezpieczenie tego typu spotkań, to kwota bardzo zróżnicowana, powiem tylko, że w skrajnych przypadkach może być to wydatek rzędu nawet 40.000PLN. Przy tej okazji  chcemy się również odnieść do nurtującego wielu kibiców pytania. Chodzi mianowicie o to, gdzie, czy może precyzując , na której  płycie rozgrywać swoje mecze w roli gospodarza Nasza Dyskobolia.

Powiedzmy sobie szczerze – poza dwoma wyżej wymienionymi spotkaniami będzie to niezmiennie boisko treningowe nr 1. Ta sytuacja będzie trwała tak długo, jak długo swoje mecze będzie rozgrywać Warta Poznań. A ponieważ na dziś nikt nie jest wstanie odpowiedzieć kiedy rozpocznie się budowa stadionu Warty możemy przyjąć, że taka sytuacja może trwać jeszcze przez kilka sezonów. W obecnej chwili naszym priorytetem jest to, aby nasze trzy drużyny  (a w przyszłości być może cztery) miały możliwość swobodnego treningu. Uwzględniając fakt, że od września powstanie w Grodzisku Akademia Warty Poznań, niezbędna będzie bardzo dobra współpraca i koordynacja pomiędzy zainteresowanymi stronami. Nie mamy jednak wątpliwości, że również w tym przypadku wypracujemy rozwiązanie zadowalające obie strony.

W ostatnim czasie jako  działacze KS Nasza Dyskobolia jesteśmy przez Państwa często pytani o przyszłość Klubu. Pytania jakie otrzymujemy można w zasadzie sprowadzić do trzech głównych wątków:

 

Pytanie 1:

Jak będzie wyglądała możliwość korzystania ze Stadionu przez nasz Klub wobec planowanego od września uruchomienia Akademii Warty Poznań?

Po pierwsze: chcemy Państwa poinformować, że obecnie trwają zaawansowane rozmowy nad przystosowaniem jednego z boisk treningowych, tak aby spełniało ono wymogi licencyjne na poziomie IV ligi. Chcemy wyposażyć boiska treningowe w trybunę z miejscami siedzącymi. Pozwoli to nam na większą niezależność jak również zwiększy naszą atrakcyjność dla potencjalnych  przyszłych Partnerów, z uwagi na możliwość brandingu obiektu.

Po drugie: nie zakładamy z góry złej woli czy zmiany nastawienie Warty Poznań po uruchomieniu Akademii. Sądzimy, że tak jak udaje się nam teraz współistnieć na Stadionie w Grodzisku, tak będzie się udawało również w przyszłości. Przyszło nam prowadzić Klub w takich, a nie innych realiach, które w najbliższej perspektywie się nie zmienią, można to wykorzystać jako tanią wymówkę przyszłych niepowodzeń, lub uwzględniając istniejące ograniczenia powalczyć o to aby przy obecnym stanie rzeczy wycisnąć jak najwięcej dla Klubu.

 

Pytanie 2:

Czy nie obawiamy się jako KS Nasza Dyskobolia, że młodzi utalentowani chłopcy  mając na miejscu Akademię Warty będą wybierali grę w barwach poznańskiego klubu kosztem Dyskobolii?

Zamiast martwić się na zapas i zastanawiać się czy młodzi adepci futbolu wybiorą w przyszłości Akademię Warty Poznań czy Akademię Naszej Dyskobolii, skupmy się na tym co tu i teraz i zadbajmy, aby Ci, którzy obecnie występują w barwach naszego Klubu, mieli wszystko czego potrzebują do sportowego  rozwoju, a nie będą rozglądać się w poszukiwaniu alternatywy i będą najlepszymi ambasadorami Naszej Dyskobolii, pokazując swoim młodszym kolegom, że warto skorzystać z naszej oferty 

 

Pytanie 3:

Jak zatem widzimy przyszłość i rozwój Naszej Dyskobolii?

Nieustannie wierzymy, że przyszłość naszego Klubu leży w naszych  rękach, głowach i sercach. Być może część z Państwa uzna to za banał, czy próbę ucieczki od odpowiedzi na powyżej pytanie. Nic bardziej mylnego. Od ponad siedmiu lat wierzymy w projekt „Nasza Dyskobolia”. W tym czasie z klubu, który rozpoczynał grę B klasie staliśmy się solidnym zespołem V ligi, bierzemy udział i sami aranżujemy różnego typu akcje społeczne, nasz profil na FB obserwuje prawie sześć i pół tysiąca użytkowników a na naszej stronie internetowej pojawiają się teksty i wywiady, o których się mówi a Muzeum Ziemi Grodziskiej przygotowuje tematyczną wystawę o Dyskobolii. A przecież też nie było łatwo.

Nie będziemy tracić czasu i energii na to aby zastanawiać się nad tym co może w przyszłości wpłynąć hamująco na rozwój Naszej Dyskobolii. Wolimy ten czas i energię poświęcić na to aby optymalnie wykorzystać wszystkie pojawiające się szanse i możliwości. Nie zamierzamy szukać problemów, lecz ich rozwiązań.

 

A puentą tego przekazu niech będzie cytat  z dostępnego na naszej stronie wywiadu z Panem Krzysztofem Łęszczakiem:

 „(…) w zespole grają chłopacy z Grodziska i okolic. Miło się patrzy na to jak są zmotywowani, z jakim poświęceniem grają i walczą od pierwszej do ostatniej minuty, nie mając z tego żadnych profitów zasługuje na uznanie i moim zdaniem to jest właśnie ten „grodziski charakter”.”

Życząc Państwu i sobie aby nigdy nie zabrakło nam „grodziskiego charakteru”, dziękujemy za już i  licząc na Państwa dalsze wsparcie w tych trudnych czasach, zapewniamy, że zrobimy wszystko aby godnie reprezentować Dyskobolię i Grodzisk Wlkp.

Ze sportowym pozdrowieniem!

Zarząd KS Nasza Dyskobolia Grodzisk Wlkp.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest