OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Drugie miejsce juniorów starszych

ND A1

 

Czas na posumowanie jesiennych występów naszego drugiego zespołu młodzieżowego, a więc juniorów starszych A1. Zespół prowadzony przez trenerów Macieja Grześkowiaka i Bartosza Kossowskiego występował jesienią w I lidze okręgowej A1 Junior Grupa 1. Biało – zieloni zakończyli rozgrywki na bardzo dobrym drugim miejscu w tabeli ustępując tylko będącej poza zasięgiem wszystkich rywali Ravii Rawicz.

 

W dziesięciu meczach Nasza Dyskobolia zanotowała:

5 wygranych

1 remis

4 porażki

Dało to łącznie 16 punktów i bilans bramkowy 31:17 co daje również całkiem niezłą średnią 3,1 bramki na mecz.

 

W drużynie Naszej Dyskobolii jesienią wystąpiło 20 zawodników, z których dwójka rozegrała wszystkie 10 meczów w pełnym wymiarze czasu. Są to Jacek Stachowski i Jakub Stachowski. Niewiele mniej, bo 9 meczów rozegrał Emanuel Durka.

 

Najskuteczniejszym strzelcem zespołu został Kacper Ruta, który jest autorem 1/3 wszystkich bramek zespołu. Najwięcej bramek w jednym spotkaniu zdobył właśnie Kacper Ruta, który dwukrotnie w meczach z KS 1920 Mosina oraz Orłem Lipno czterokrotnie pokonał bramkarzy drużyny przeciwnej. W tym samym spotkaniu z KS 1920 Mosina hattrickiem popisał się też Emanuel Durka.

Krótko przed uruchomieniem sekcji juniorskich Prezes Naszej Dyskobolii Filip Groszczyk powiedział: „Nie ukrywamy, że kilku chłopaków przy okazji naboru może dostać szansę i od razu być zaproszonym do sekcji seniorskiej”. Tak też się stało, co również należy zaliczyć jako ogromny plus projektu „Akademia Naszej Dyskobolii”. Projektu, który był bardzo ważnym elementem rozwoju klubu i jego inwestycją w przyszłość. Już dziś widać, że stopa zwrotu z tej inwestycji jest bardzo duża.

 

Gratulujemy drużynie i trenerom dobrego wyniku i dziękujemy za emocje w zakończonym sezonie!

 

Naprzód Młoda Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest