OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Co nas czeka w V lidze

ND-LZS 2

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl.

Na stronie „Łączy nas piłka” opublikowany został terminarz rundy jesiennej V ligi. Nasza Dyskobolia rozpocznie rywalizację od wyjazdowego spotkania w pierwszej kolejce w weekend 21/22 sierpnia z Gromem Plewiska. Pierwszy mecz na własnym stadionie biało – zieloni rozegrają tydzień później w drugiej kolejce z Czarnymi Czerniejewo. Runda jesienna zakończy się w ostatni weekend listopada 27/28 listopada i będzie to małe dejavu, gdyż w ostatnim meczu zmierzymy się z Orkanem Konarzewo. Różnica w stosunku do poprzedniego sezonu jest taka, że tym razem mecz kończący rundę jesienną zostanie rozegrany w Grodzisku.

 

Ramowy plan przedstawiony już jakiś czas temu zakłada, że runda wiosenna rozpocznie się 19 marca 2022 natomiast zakończenie sezonu nastąpi 26 czerwca 2022. Po zakończeniu sezonu zasadniczego rozegrane zostaną jeszcze baraże o awans do IV ligi, w których wezmą udział wicemistrzowie trzech grup V ligi i jeden zespół IV ligi. 29 czerwca 2022 odbędą się półfinały. Zwycięzcy meczów półfinałowych zmierzą się w finale baraży.

 

Nastąpiły też do dwie zmiany w stosunku do pierwotnie podanego składu II grupy V ligi. Drużyny Przemysława Poznań (przeniesiony do I grupy V ligi) oraz Zjednoczonych Rychwał (zrezygnowali z występów w V lidze) zastąpiły zespoły Meblorza Swarzędz i Piasta Kobylnica. W ten sposób w II grupie V ligi wystąpi aż sześciu beniaminków; odpowiednio:

awans z II grupy klasy okręgowej Meblorz Swarzędz oraz Piasta Kobylnica

awans z III grupy klasy okręgowej Pelikan Niechanowo oraz Polanin Strzałkowo

awans z IV grupy klasy okręgowej Orkan Konarzewo oraz Nasza Dyskobolia

oraz jeden spadkowicz z IV ligi grupy wielkopolskiej GKS Dopiewo.

 

Pozostałe dziewięć zespołów walczyło w zeszłym sezonie na poziomie V ligi.

Pierwsze co rzuca się w oczy patrząc na skład II grupy V ligi to odległości jakie będą pokonywać nasi piłkarze udając się na mecze wyjazdowe. O ile w klasie okręgowej najdalszy wyjazd nie przekraczał 50 kilometrów, to w V lidze najdalszy wyjazd to 137 kilometrów. Tyle bowiem dzieli Grodzisk od leżącego w powiecie konińskim Kazimierza Biskupiego. Ligowy rekord odległości to 178 kilometrów – tyle bowiem dzieli Przyprostynię od Kazimierza Biskupiego.

 

Jak pisze na swoich stronach WZPN:

„Grupa 2 – centralna zrzeszać będzie pozostałe ekipy ze środkowej części województwa w całym jego przekroju – od zachodu do wschodu. Nieco większe odległości nie będą się przekładać na dłuższy czas podróży, gdyż rozkład klubów niejako przebiega w osi autostrady A2 i łączących się z nią dróg szybkiego ruchu.”

 

W tak zestawionej lidze trudno wskazać przed sezonem zdecydowanych faworytów. Wydaje się, że za faworyta może uchodzić Lipno Stęszew, które sezon w V lidze zakończyło na wysokim 4 miejscu. Do Lipna może dołączyć spadkowicz z IV ligi czyli GKS Dopiewo. Trudnymi rywalami będą też na pewno Płomień Przyprostynia, Stella Luboń oraz Orkan Chorzemin, solidne zespoły środka tabeli. Czarnym koniem może zostać zespół Piasta Kobylnica, który wywalczył awans nie ponosząc w żadnej porażki w sezonie.

 

Jak w tym gronie poradzi sobie Nasza Dyskobolia zobaczymy już wkrótce. Inauguracja sezonu już za nieco ponad 4 tygodni i wypada mieć nadzieję, że tym razem rozgrywek piłkarskich nie pokrzyżuje pandemia.

 

Terminarz Naszej Dyskobolii w rundzie jesiennej wygląda następująco:

Kolejka 1 – 21-22 sierpnia

Grom Plewiska

Nasza Dyskobolia

     

Kolejka 2 – 28-29 sierpnia

Nasza Dyskobolia

Czarni Czerniejewo

     

Kolejka 3 – 4-5 września

1922 Lechia Kostrzyn

Nasza Dyskobolia

     

Kolejka 4 – 11-12 września

Nasza Dyskobolia

Orkan Chorzemin

     

Kolejka 5 – 18-19 września

GKS Dopiewo

Nasza Dyskobolia

     

Kolejka 6 – 25-26 września

Nasza Dyskobolia

Polonus Kazimierz Biskupi

     

Kolejka 7 – 2-3 października

Polanin Strzałkowo

Nasza Dyskobolia

     

Kolejka 8 – 9-10 października

Nasza Dyskobolia

Pelikan Niechanowo

     

Kolejka 9 – 16-17 października

Piast Kobylnica

Nasza Dyskobolia

Kolejka 10 – 23-24 października

Nasza Dyskobolia

Stella Luboń

Kolejka 11 – 30-31 października

Lipno Stęszew

Nasza Dyskobolia

     

Kolejka 12 – 6-7 listopada

Meblorz Swarzędz

Nasza Dyskobolia

     

Kolejka 13 – 13-14 listopada

Nasza Dyskobolia

Płomień Przyprostynia

     

Kolejka 14 – 20-21 listopada

Vitcovia Witkowo

Nasza Dyskobolia

     

Kolejka 15 – 27-28 listopada

Nasza Dyskobolia

Orkan Konarzewo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest