OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Chcemy wygrywać w lidze jak najwięcej meczów

junior młodszy b2 nasza dyskobolia grodziak wlkp.

Do sezonu przygotowują się nie tylko seniorzy ale również nasi juniorzy i trampkarze. W tym tygodniu sprawdziliśmy co słychać w zespole naszych juniorów. O to jak przebiegają przygotowania do nowego sezonu w zapytaliśmy Trenera Michała Zajączkowkiego.

 

Przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego klub przeprowadził nabór uzupełniający. Czy w jego wyniku w zespole pojawili się nowi zawodnicy?

W wyniku naboru uzupełniającego na dzień dzisiejszy doszło do nas dwóch nowych zawodników, bramkarz i napastnik.

 

Do tej pory rozegraliście trzy mecze sparingowe. Czy możesz powiedzieć z kim i jaki był wynik tych spotkań?

Do tej pory zagraliśmy trzy bardzo wymagające mecze kontrolne. Wszystkie drużyny, z którymi się dotychczas zmierzyliśmy grają w lidze z wojewódzkiej: Polonia Leszno (porażka 0:5), Stilon Gorzów Wielkopolski (porażka 1:2) i z zespół juniora starszego A2 – SPN Szamotuły (porażka 2:5). Oczywiście wynik w tych sparingach to sprawa trzeciorzędna, najważniejsze są aspekty nad którymi obecnie pracujemy i to jak zawodnicy wykonują powierzone im zadania. A to jak prezentujemy się na tle drużyn z lig wojewódzkich napawa mnie dużym optymizmem, przed zbliżającą się rundą.

 

Co przed Wami jaki jest plan na kolejne dni? Z kim i gdzie zagracie kolejne?

Na dzień dzisiejszy w planie jest turniej Podkowa Racot CUP, który zaplanowany jest na najbliższy weekend. W tym turnieju zmierzymy się min. z zespołem GES Sport Academy Poznań oraz SF Luboń. Potem mamy zaplanowany jeszcze na 13 sierpnia  sparing z Gromem Wolsztyn. Ostatni weekend przed ligą zawodnicy będą mieli wolny.

 

Czy wiecie już kto będzie Waszymi rywalami w lidze i kiedy startujecie z rozgrywkami?

Na razie wiemy tylko, że startujemy w ostatni weekend sierpnia. Na rywali i terminarz cały czas czekamy.

 

Jakie cele stawiacie sobie jako trenerzy, drużyna w nadchodzącym sezonie?

Dla nas trenerów, niezmiennie najważniejszym celem jest rozwój indywidualny zawodników i odpowiednie przygotowanie ich do gry w drużynie seniorów. Jako drużyna chcemy wygrywać w lidze jak najwięcej meczów i pokazać efekty ciężkiej pracy, wykonanej podczas tego okresu przygotowawczego. Ostatecznie mamy nadzieję, że przełoży się to na zajęcie miejsca jeszcze lepszego niż w poprzedniej rundzie, a co za tym idzie pozwoli chłopakom na wiosnę pokazać się na boiskach ligi wojewódzkiej.

 

Życzę zatem powodzenia na turnieju w Racocie i powodzenia w lidze!

Dziękuje i zapraszam kibiców w na nasze mecze w nadchodzącym sezonie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest