OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Biało-zielona młodzież walczy o awans

Nasza Dyskobolia junior trampkarz awans liga

W miniony weekend oba nasze młodzieżowe zespoły solidarnie pokonały swoich rywali w stosunku 10:0. Juniorzy wygrali w sobotę na wyjeździe z Gromem Plewiska, natomiast trampkarze, w niedziele, na własnym stadionie z bagażem dziesięciu bramek odprawili Victorię Wysogotowo.

W ligach juniorskich czas płynie szybciej niż w rozgrywkach seniorów. Z uwagi na mniejszą ilość drużyn w rozgrywkach juniorów możliwe jest rozegranie wszystkich spotkań w ciągu jednej rundy. Tak więc rozgrywki z udziałem młodych Dyskoboli wchodzą właśnie w decydującą fazę. Zobaczmy zatem jak sobie radzą grodziscy juniorzy młodsi i trampkarze oraz o co walczą w finale sezonu.

 

Juniorzy młodsi

Sytuację naszych  juniorów w lidze można opisać słynnym cytatem z filmu Rejs  „(…) to jest tak: nuda… Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic.” Ale tak to my się lubimy nudzić, a mówiąc całkiem szczerze, to nam się zwycięstwa nie nudzą. W 8 spotkaniach biało – zieloni odnieśli komplet ośmiu zwycięstw i co oczywiste w takiej sytuacji zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów i kosmicznym bilansem bramkowym 46:8 co daje średnio ni mniej ni więcej 5,75 bramek strzelonych na mecz i zaledwie 1 straconą.

Co czeka młodych Dyskoboli w kolejne weekendy? Do rozegrania zostało pięć kolejek a nasza drużyna znajduje się, jak już wspomniano, na pierwszym miejscu z przewagą 10 punktów nad drugą w stawce AP Oborniki i 11 punktów nad zajmującym trzecie miejsce Canarinhos Skórzewo. W zasadzie już tylko drużyna ze Skórzewa ma matematyczne szanse na to aby wyprzedzić Naszą Dyskobolię (Canarinhos zaliczyli już pauzę wynikającą z wycofania się Rokity Rokietnica i jako jedyni mają możliwość zgarnięcia kompletu 15 punktów). Jednak wszystkie te matematyczne wyliczenia w zasadzie są działaniami na liczbach urojonych, bo zakładają, że nasi juniorzy nie zdobędą do końca sezonu żądnego punktu, natomiast przeciwnicy zainkasują komplet. Oczywiście w sporcie nie można niczego wykluczyć, jednak powiedzmy sobie szczerze, prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest bliskie zeru. Tak więc nie chcemy zbytnio uprzedzać faktów, bo jeszcze przed nami pięć kolejek, na których nasi zawodnicy muszą się skupić by wypaść jak najlepiej, jednak awans naszych juniorów staje się powoli faktem.

Wyniki i tabela zespołu juniorów młodszych TUTAJ

Trampkarze

Tu sytuacja jest zdecydowanie bardziej dynamiczna. Nasza drużyna rozpoczęła rozgrywki ligowe od porażki w Luboniu ze Stellą 2:4. W następnych seriach spotkań zarówno Stella jak i Nasza Dyskobolia wyrywały swoje mecze. 9 października w ramach 9 serii spotkań w Grodzisku doszło do meczu pomiędzy Naszą Dyskobolią a Stellą. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie biało – zieloni wyszli na prowadzenie jednak goście wyrównali. Mimo kilku bardzo dobrych okazji, jakie mieli zawodnicy z Grodziska wynik już się nie zmienił. Remis sprawia, że utrzymuje się trzypunktowa przewaga Stelli nad drugim w tabeli zespołem Naszej Dyskoboli. Po sprawie, pozamiatane, temat awansu rozstrzygnięty… jeśli tak ktoś pomyślał to już następnej kolejce przekonał się, że był w błędzie. W kolejnej serii spotkań w miniony weekend nasi zawodnicy, można powiedzieć, planowo pokonali Victorię Wysogotowo. Do niespodzianki, żeby nie powiedzieć sensacji, doszło natomiast w natomiast w Zbąszyniu, gdzie Obra zdołała wywalczyć remis 3:3 ze Stellą.

Zaczęło się planowo, po bramkach w 1, 27 oraz 43 minucie Stella prowadziła do przerwy 3:0 i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Obra odpowiedziała w drugiej połowie. Najpierw w ciągu dwóch minut w 52 oraz w 53 minucie dwa razy trafiła do siatki  Stelli a niemożliwe dokonało się w 79 minucie. Tym samym na trzy kolejki przed końcem w tabeli prowadzi Stella Luboń ale ma już tylko jeden punkt przewagi nad Naszą Dyskobolią. Tak więc do końca rozgrywek będzie sporo emocji, niestety nie wszystko będzie zależało od naszych zawodników. Nasi piłkarze muszą wygrać wszystkie trzy mecze, które pozostały im do końca ligi, licząc jednocześnie na to, że ta sama sztuka nie powiedzie się Stelli. Do końca rozgrywek Stella i Nasza Dyskobolia zagrają:

 

22/23 pażdziernika

KS 1920 Mosina – Stella Luboń

Obra Zbąszyń – Nasza Dyskobolia

 

29/30 października

Stella Luboń – Patria Buk

Nasza Dyskobolia – KS 1920 Mosina

 

05/06 listopada

Victoria Wysogotowo – Stella Luboń

Patria Buk – Nasza Dyskobolia

Wyniki i tabela zespołu juniorów młodszych TUTAJ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest