OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

96 rocznica założenia Dyskobolii

ksd1

„Na dworze deszcz i błyskawice.
W prywatnym mieszkaniu na piętrze przy ulicy Szerokiej grupa gimnazjalistów naradza się nad utworzeniem organizacji, która w czasie wolnym umożliwiałaby zajmowanie się sportem, a szczególnie grą w piłkę nożną.
Po długich sporach przyjęto nazwę „Dyskobolia” od zawodnika greckiego rzucającego dyskiem, z którym młodzi gimnazjaliści zapoznali się na jednej z ostatnich lekcji kultury klasycznej”.

W ten sposób 30 kwietnia 1922 roku powstał Klub Sportowy Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.

Dyskobolia przez te, prawie już, 100 lat napotykała na różne koleje losu.
Wyrazy wdzięczności należą się słynnym gimnazjalistom, którzy nadali Dyskobolii unikatową nazwę i herb.
Podziękowania kierujemy sportowcom, działaczom i sympatykom, którzy odbudowali Klub po II Wojnie Światowej.

Przy każdej rocznicy utworzenia Dyskobolii nie możemy zapomnieć o człowieku, dzięki któremu wielu z nas, mieszkańców Grodziska, mogło zasmakować wielkich sportowych uniesień. O człowieku, który w sposób szczególny zapisał się w historii klubu. Ojca jej największych sukcesów. Wielkie podziękowania dla Zbigniewa Drzymały.

Dziś jesteśmy w zupełnie innym miejscu i czasie. Dziękujemy aktualnie zaangażowanym w pomoc sponsorom, bez których losy tak zasłużonego klubu stałby pod znakiem zapytania. Mamy nadzieję, że razem stworzymy coś wyjątkowego i kolejny rozdział historii Dyskobolii będzie równie barwny jak poprzednie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest