OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Wizja rozwoju

Mając za sobą kilkuletnią działalność na rzecz rozwoju klubu, jesteśmy przekonani o dużym potencjale jaki w nim drzemie. Gdy w roku 2016 zapadła decyzja, aby wziąć na swoje barki odpowiedzialność za reaktywowanie organizacji z tak bogatą historią, nikt nie przypuszczał, że kolejne sukcesy sportowe oraz organizacyjne nadejdą tak szybko. Początki były trudne, bo zacząć trzeba było od rzeczy banalnych, lecz podstawowych. Piłki, stroje, miejsce do treningów czy dopełnienie formalności dokumentacyjnych, aż do pierwszego meczu w najniższej klasie rozgrywkowej. Następne etapy rozwoju doprowadziły nas do trzech awansów ligowych i zbudowania silnej, dobrze funkcjonującej struktury z dalekosiężnymi celami. Żaden z etapów rozwoju drużyny nie byłby możliwy bez nawiązania współpracy ze sponsorami, którzy zauważyli możliwości jakie stoją przed klubem oraz bez pomocy środków miejskich. Kilka lat funkcjonowania „Naszej Dyskobolii”  dowodzi, że połączenie dostatecznych zasobów finansowych i realnej wizji rozwoju, jest gwarantem dalszego rozkwitu drużyny zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym.

Aktualnie klub występuje w poznańskiej klasie okręgowej i jest faworytem do kolejnego awansu. Wdrożenie polityki opartej na budowie zespołu głównie z zawodników młodych, perspektywicznych oraz zamieszkujących gminę Grodzisk Wielkopolski wydaje się optymalnym posunięciem. Stawiamy w główniej mierze na lokalny charakter zespołu, który stworzy więź z mieszkańcami. Gwarantuje to budowę drużyny ambitnej, chcącej w jak najlepszy sposób reprezentować miasto.

Wykorzystując nabyte doświadczenie i kierując się zdrowym pragmatyzmem, kolejnym poziomem rozwoju klubu jest utworzenie szkółki piłkarskiej, która pozwoli na efektywne kształtowanie zawodników zasilających w przyszłości kadrę pierwszego zespołu. Nie rzucając słów na wiatr wraz z początkiem 2020 roku rozpoczęliśmy pracę nad budową struktur akademii, która rozpocznie swoją działalność w czerwcu 2021. W początkowej fazie działalności akademia nastawiona będzie na zawodników w wieku junior młodszy oraz junior starszy. Mamy jednak nadzieję, że poszerzenie oferty treningowej dla młodszych piłkarzy to tylko kwestia czasu. 
Utrzymanie wysokiego poziomu sportowego i budowa pozytywnego wizerunku klubu, to priorytety na kolejne lata działalności.