Podsumowanie XIII kolejki 31.10.2020

Lider nie zwalnia tempa…

2020-11-01

Karol Hoffmann

Nasza Dyskobolia nadal nie zwalnia tempa i w meczu XIII kolejki odniosła dziewiąte z rzędu zwycięstwo. Tym razem o sile biało – zielonych boleśnie przekonał się Sokół Kaszczor, który gościł w sobotnie popołudnie na grodziskim stadionie.

W osiemnastej minucie z prawej strony  dośrodkował Abdu Salem a piłkę do bramki skierował z bliskiej odległości Damian Królik wpisując się na listę strzelców w czwartym meczu z rzędu. W trzydziestej minucie tym razem z lewej strony dośrodkował Jakub Hemmerling, obrońca gości zdołał wybić piłkę ale ta spadła wprost pod nogi Damiana Królika, który ładnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Do przerwy nic już się nie zmieniło i grodziszczanie schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej połowy mimo licznych sytuacji nie przynosił zmiany wyniku aż do sześćdziesiątej minuty kiedy to Nasza Dyskobolia egzekwowała rzut rożny. Do wybitej przez obrońców Sokoła piłki dopadł Mikołaj Piosik i precyzyjnym strzałem w prawy dolny róg bramki podwyższył na trzy do zera. Jednak niedługo cieszyliśmy się trzybramkowym prowadzeniem, bo tuż po rozpoczęciu od środka goście przeprowadzili jedyną akcję, która przyniosła mi powodzenie i zrobiło się trzy do jednego.

Gdyby w piłce nożnej niczym w skokach narciarskich przyznawano noty za styl zdobytych bramek to po tym co zrobił w siedemdziesiątej siódmej minucie Dominik Dziurla na tablicy wyników pojawiłoby się pięć dwudziestek i to tylko dlatego, że nie ma możliwości przyznania wyższych ocen. Jego strzał pod poprzeczkę z ponad trzydziestu metrów to były po prostu stadiony świata.

W osiemdziesiątej minucie na listę strzelców wpisał się Abdu Salem, który najpierw ograł dwóch zawodników Sokoła a następnie strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza Sokoła po raz piąty. Nasza Dyskobolia w końcowych dziesięciu minutach zdołała trafić jeszcze dwukrotnie. Najpierw Kacper Kuik, który wykorzystał prostopadłe podanie i wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i skierował piłkę do pustej bramki. Wynik ustalił Bartosz Kempa w osiemdziesiątej szóstej minucie zakończył strzałem składną akcję całego zespołu prawą stroną.

Nasza Dyskobolia – Sokół Kaszczor 7:1

18’ Damian Królik

30’ Damian Królik

60’ Mikołaj Piosik

77’ Dominik Dziurla

80’ Abdu Salem

83’ Kacper Kuik

86’ Bartosz Kempa

W starciu dwóch zespołów z czołówki Orkan Konarzewo pokonał na własnym boisku NKS Niepruszewo 3:1. Z kolei w derbach powiatu nowotomyskiego Promień Opalenica uległ na własnym boisku Huraganowi Michorzewo 0:2.