Aktualności

Pewne zwycięstwo ze Spartą


Biało – zieloni zanotowali kolejne zwycięstwo – tym razem z drużyną Sparty Szamotuły.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando Dyskobolii. Spokojne konstruowanie akcji i mądre operowanie piłką były tego dnia nadwyraz widoczne. Bardzo dobrze dysponowani zawodnicy środka pola wykorzystywali każdy metr wolnej przestrzeni aby uruchamiać skrzydłowych, co obfitowało w dużą liczbę dośrodkowań.
Z minuty na minutę dominacja była coraz bardziej widoczna. Dwie strzelone bramki oraz pełna kontrola spotkania powodowały wrażenie bezsilności wśród zawodników Spraty, którzy nie mogli przebić się w okolice pola karnego gospodarzy. Próbując odrobić straty piłkarze z Szamotuł często tracili piłkę przez co narażali się na szybko wyprowadzane kontry – po dwóch takich rezultat zwiększył się do wyniku 4-0.
Bezrobotny tego dnia Krzysztof Trzybiński musiał zwiększyć swoją czujność tylko podczas kilku stałych fragmentów, poza tym nie miał okazji zaprezentować swoich umiejętności.

W drugim meczu rundy wiosennej zawodnicy Dyskobolii nie tracą bramki, strzelając przy tym aż 11. Pozycja w tabeli jasno pokazuje, która drużyna ma „papiery” na awans – 10 punktów przewagi Dyskobolii nad Ogrolem Sielinko to wynik pracy całego zespołu, który nie kryje apetytu na awans.

Nasza Dyskobolia Grodzisk Wlkp.

2Krzysztof Dudek Obrońca
5Mikołaj Kaczmarek Napastnik
11Mateusz Apolinarek Napastnik
14Hubert Wasielewski Obrońca