Aktualności

Grom rozgromiony. Dyskobolia z rekordem


Idealne warunki do gry mieli w sobotnie popołudnie zawodnicy Gromu i Dyskobolii aby zaprezentować swoje umiejętności. Z każdą minutą meczu okazywało się jednak, że tylko jedna drużyna posiada jakiekolwiek argumenty piłkarskie.

Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Michała Johna worek z bramkami rozwiązał już w drugiej minucie meczu wracający po kontuzji zawodnik i trener Dyskobolii, Tomasz Piątyszek. Idealnie odnalazł się w polu karnym i strzałem głową pokonał bramkarza. Dominacja tego dnia była jeszcze bardziej widoczna niż w poprzednich spotkaniach. Zawodnicy Dyskobolii konstruowali akcję na wszelakie sposoby wymieniając przy tym dużą liczbę podań, obnażając braki techniczne i szybkościowe rywali. W pierwszej połowie swoje trafienia dołożyli jeszcze dwukrotnie Wesoły, jedno Wasielewski oraz również dwa- Apolinarek. Na szczególne wyróżnienie zasługuje druga bramka Apolinarka – po dośrodkowaniu Johna (jakby inaczej) dołożył nogę trafiając idealnie w okienko bramki Gromu.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Dyskobolia w każdym elemencie była lepsza, a zawodnicy Gromu sprawiali wrażenie zrezygnowanych. Przejawy frustracji skutkowały kilkoma brutalnymi faulami oraz ciągłymi dyskusjami z arbitrem. Niestety – nie da się zagrozić bramce rywali nie przekraczając połowy boiska. Po zmianie stron zdobywanie punktów znów rozpoczął Piątyszek (również strzałem głową), swoje trafienie zaliczył Michał John, drugą bramkę w meczu dołożył Hubert Wasielewski, trzecią Apolinarek i po jednym golu dopisali sobie Mateusz Utracik oraz Krzysztof Dudek.

W ten sposób piłkarze z Grodziska ustanowili rekord strzelecki – 12 bramek w jednym meczu.

Wspomnieć należy również o fantastycznej inicjatywie bramkarza Dyskobolii – w sobotnim meczu Krzysztof Trzybiński wystąpił w bluzie bramkarskiej swojego ojca, który reprezentował barwy Dyskobolii w sezonie 1996/1997. Fantastyczna historia biało-zielonej rodziny.

Następny mecz Dyskobolia rozegra w środę 9 maja o godzinie 18 w Grodzisku. Przeciwnikiem będzie drużyna TS 05 Nowy Tomyśl.

Nasza Dyskobolia Grodzisk Wlkp.

3Mateusz Utracik Pomocnik
2Krzysztof Dudek Obrońca
6Michał John Pomocnik
11Mateusz Apolinarek Napastnik
14Hubert Wasielewski Obrońca
20Kamil Wesoły Napastnik
25Tomasz Piątyszek Obrońca