Aktualności

Dziewiętnasta wygrana Dyskobolii. Awans coraz bliżej


W zaległym meczu 14 kolejki poznańskiej Klasy B grupy IV, Dyskobolia w środowe popołudnie zmierzyła się z drużyną TS 05 Nowy Tomyśl. Biało – zieloni po raz kolejny zaprezentowali się solidnie i  pewnie wygrali spotkanie.

 

W żargonie piłkarskim dość często pojawia się określenie stylu gry jednej z drużyn: „zaparkowali autobus w polu karnym”.  Określenie to idealnie pasuje do zawodników z Tomyśla, którzy starali się zminimalizować rozmiar porażki, przy okazji kompletnie odpuszczając kreowanie akcji ofensywnych.

Przyznać należy, że w początkowej fazie meczu defensywnie nastawiona drużyna TS 05 radziła sobie całkiem dobrze. Gracze Dyskbolii mimo koronkowo wymienianych podań nie potrafili przedostać się w okolice pola karnego. Większość przeprowadzanych akcji kończyła się na 20 metrze. Dopiero w 33 minucie spotkania niemoc przełamał Kamil Wesoły, a 4 minuty później indywidualną akcją na skrzydle i fantastycznym wykończeniem akcji popisał się Hubert Wasielewski. Do przerwy Dyskobolia zeszła z przewagą dwóch trafień.

Druga część spotkania to kopia pierwszej połowy. Zawodnicy z Tomyśla przekroczyli połowę boiska maksymalnie 3 razy, broniąc własnej bramki całą drużyną. Zagęszczenie pola gry skutkowało małą przestrzenią do rozgrywania akcji, co też przełożyło się na dość marne widowisko. Bicie głową w mur poskutkowało w końcówce spotkania – bardzo dobrze dysponowany tego dnia Hubert Wasielewski wbiegł z piłką w pole karne i został w brutalny sposób ścięty równo z murawą. Biorąc pod uwagę, że była to czysta sytuacja sam na sam oraz impet z jaką zawodnik TS 05 uderzył w nogi Grodziszczanina – żółta kartka była co najmniej wątpliwym wymiarem kary. Rzut karny pewnie wykonał Michał John, a w ostatniej minusie swoje trafienie dołożył Mateusz Apolinarek.

Dyskobolia jest coraz bliższa zapienienia sobie awansu do Klasy A przed końcem rozgrywek. Wygrana z TS 05 Nowy Tomyśl była dziewiętnastą w tym sezonie.

Nasza Dyskobolia Grodzisk Wlkp.

6Michał John Pomocnik
11Mateusz Apolinarek Napastnik
14Hubert Wasielewski Obrońca
20Kamil Wesoły Napastnik